• Pусский версия
  • English version

LUMI

Przydatne informacje dotyczące sznurków.


W dzisiejszych czasach w dobie Internetu znalezienie potrzebnego produktu nie stanowi większego problemu. Podobnie jest w przypadku sznurka. Wystarczy wpisać np. w wyszukiwarkę Google hasło sznurek a pojawią się oferty firm zajmujących się sprzedażą sznurka lub ekspandora (guma oplatana/linka elastyczna). Jest takich ofert naprawdę dużo. Warto się jednak dokładniej przyjrzeć oferentom takich wyrobów i poszukać wśród nich producenta sznurka/sznurków. Ponieważ bezpośrednio producent jest wstanie zaoferować najkorzystniejszą cenę za swoje wyroby.

Kolejną istotną sprawą jest zakup sznurka wysokiej jakości. Ma to tym większe znaczenie jeżeli chcemy aby sznurek lub ekspandor (guma oplatana/linka elastyczna) posłużył nam przez długi czas, nierzadko pracując w trudnych warunkach atmosferycznych (mróz, śnieg, deszcz, duża wilgotność) lub był narażony na większe obciążenia. Dlatego istotne jest aby dopytać producenta jakich surowców używa do jego produkcji. Zdarza się bowiem, że niektórzy producenci aby obniżać koszty używają surowców niepełnej jakości produkując z nich sznurek.

Na pierwszy rzut oka nie różni się on wyglądem od sznurka pełnowartościowego. Różnice mogą się pojawić po pewnym czasie użytkowania np.: kolory mogą blaknąć a sam wyrób może być mniej trwały, ponieważ użyte surowce do produkcji sznurka nie są zabezpieczone (stabilizowane) przed destrukcyjnym promieniowaniem UV.

Natomiast jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem ekspandora (gumy oplatanej/linki elastycznej) również warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Ekspandor składa się z rdzenia gumowego (nici lateksowych) które są oplecione przędzą lub żyłką.

Aby ekspandor odpowiednio się rozciągał i miał dobre właściwości eksploatacyjne rdzeń powinien stanowić minimum 70 % objętości wyrobu. Jeżeli natomiast proporcja ta nie jest zachowana co zdarza się czasami np. w produktach chińskich i rdzeń stanowi np.: 50 % a oplot również 50 % objętości wyrobu, wówczas ekspandor nie będzie miał odpowiedniej sprężystości i należy się dobrze zastanowić nad zakupem takiego produktu.

nasz produkt
nasz produkt
nasz produkt

Tel: +48 501-044-980

Adres: ul. Przestrzenna 67
Łódź